Didžiausia vyno paroda šiaurės Europoje
|

9
Geg

„Vyno dienos“ skelbia manifestą #MesNeLigoniai

Praėjusią savaitę Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje parodoje šiais metais dalyvavo pusantro karto daugiau profesionalų nei pernai, produkciją demonstravo pusantro karto daugiau vyno tiekėjų. Parodos dalyvius ir svečius sveikino Lietuvoje reziduojantys Italijos, Ispanijos, Gruzijos, Prancūzijos, Rumunijos ambasadoriai. „Vyno dienose“ pirmą kartą pristatytas, visuomeninio judėjimo parengtas manifestas #MesNeLigoniai, skelbiantis, kad laisvos šalies piliečių teisė rinktis neturi būti ribojama.

„Parodoje apsilankė apie 1400 profesionalų ir vynais besidominčių žmonių iš Lietuvos, Baltarusijos, Latvijos, – sakė parodos organizatorė Rasa Starkuvienė. – Išaugęs dalyvių skaičius, perpildytos degustacijos, rami, darbinė atmosfera tik dar kartą įrodė, kad vyno kultūra Lietuvoje nė kiek nenusileidžia vyno kultūrai Europoje. Šiais metais sukūrėme unikalų internetinį parodos katalogą, lankytojai galėjo patys sudaryti vynų maršrutą, žymėti vynų vertinimus. Parodoje apdovanoti geriausi Lietuvos vyndariai, tai vieta, kurioje ne tik jiems, bet ir vyno platintojams bei užsienio gamintojams atsidaro vartai į šalies rinką. „Vyno dienos“ šiandien nuo garsiųjų vyno parodų „Prowein“ Diuseldorfe, „Vinexpo“ Bordo ar „Vinitaly“ Veronoje skiriasi tik dydžiu“, tačiau jei Seime bus priimtos Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, „Vyno dienų“ rengti nebegalėsime, parodą teks uždaryti“.

Rasa Starkuvienė įsitikinusi, kad tokie veiksmai nėra pagrįsti jokia logika: „Jokioje pasaulio šalyje, išskyrus kelias musulmoniškas šalis, nėra draudžiama vyną ragauti parodoje. Vynas yra maisto produktas ir perkamas ragaujant, įvertinant jo skonio savybes. Draudimas ragauti vyną parodoje prilygsta prohibicijai“.

Nepasitenkinimą LR Vyriausybės, Sveikatos ministerijos ir Seimo rodoma valia riboti žmogaus laisvę perkant alkoholinius gėrimus, išreiškė piliečių iniciatyvinė grupė, parodoje paskelbusi manifestą #MesNeLigoniai. Manifestą parodoje pasirašė per tūkstantis žmonių – parodos lankytojų, užsienio svečių, Lietuvoje reziduojančių ambasadorių. Manifestą paskelbusi grupė remia iniciatyvą #LaisvėRokenrolui ir reikalauja iš valdžios pagarbos žmogaus laisvei, kuriai grėsmę kelia ir Alkoholios kontrolės įstatymo pataisų paketas. Iniciatyva prašo įstatymo pataisų paketą grąžinti į Vyriausybę ir jį tobulinti.

Manifesto tekstas:

Daugiau informacijos: Rasa Starkuvienė – +370 655 11 185, rasa@vynoklubas.lt

Apie mus rašo:
www.vynozurnalas.lt
www.lrytas.lt
www.kauno.diena.lt
www.diena.lt